Fenykl řapíkatý DE FLORENCIA

Fenykl řapíkatý DE FLORENCIA

: 11149 Výrobce: Semo
Model: se4501
Dostupnost: Na skladě
23,20Kč Bez daně: 20,71Kč
Množství: KOUPIT

Fenykl řapíkatý

DE FLORENCIA (DI FIRENZE)

Řapíkatý fenykl neboli sladký fenykl je u nás prozatím málo rozšířená zelenina, která vyniká svou výraznou, aromatickou chutí.

Jedlou částí je nadzemní hlíza vytvořená ze zdužnatělých  listů.

Sladký fenykl má jemnější listy a na spodní části stonků vytváří dužnatou zploštělou „cibuli", která typicky voní a je mírně nasládlá. Dužnatá část i listy obsahují asi 2,5 x více vitaminu C než citrony, beta-karoten, vitamíny skupiny B, vápník, železo, hořčík a vlákninu.

Má intenzivní vůni, pocházející od léčivé silice. Působí příznivě na trávení, zklidňuje nervový systém. Prospívá nemocným s chorobami močových cest, žlučníku, s cukrovkou, obezitou. Může se jíst syrový i tepelně upravený. Je to dietní zelenina vhodná na přílohy, předkrmy, smažení, zapékání, na saláty, k minutkám apod., podává se i vařený s různými omáčkami.

Sladký fenykl se dá pěstovat i u nás. Je nenáročný na teplotu, optimální teplota je okolo 16 - 20 °C. Teploty nad 24 °C a pod 7 °C brzdí růst, při mrazech pod -3 °C dochází k poškození. Půdy vyžaduje hluboké. Je náročný na vláhu - při nedostatku vody jsou konzumní části tvrdší, méně šťavnaté a zvyšuje se i riziko k vybíhání. Na předplodiny není náročný, je však vhodné nezařazovat ho po kořenových zeleninách z důvodu nebezpečí napadení kořemorkou fialovou. Pěstuje se z přímého výsevu od června do poloviny srpna, je možné použít i výsadbu sadby. Předpěstování sadby trvá cca 30 - 45 dní, vhodné teploty pro předpěstování jsou 15 - 20 °C. Při výsadbě je třeba dát pozor na "utopení" sazenic, které může mít za následek vytváření protáhlé "hlízy". V průběhu pěstování se plečkuje a zavlažuje. Sklizeň je od srpna do října.

Velmi raná odrůda, od setí do sklizně potřebuje 70 dní. Optimální doba setí je od konce června do poloviny srpna.Vysazujeme do sponu 30 x 10-15 cm. Poskytuje ploše kulaté, leskle bílé "hlízy" odolné k vybíhání. Sklizeň srpen až říjen.

 Foeniculum vulgare / Fenikel obyčajný

Balení   1,60 gram

Na tento produkt nebyly zatím napsány žádné recenze.

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze:Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Kmín REKORD  Carum carvi L. / Rasca lúčna  Dvouletá rostl..
15,50Kč
Bez daně: 13,84Kč
Česnek medvědí semena, pacibulky Česnek medvědí  - vysév&aacu..
75,60Kč
Bez daně: 67,50Kč
Lichořeřišnice Jedlé květy Skvostná ozdoba zahrádek s antib..
27,90Kč
Bez daně: 24,91Kč
Koriandr setý - vypěstujte si koriandr sami Protizánětlivá s&iacut..
23,20Kč
Bez daně: 20,71Kč
Tykev Cucurbita / Tekvica HOKKAIDO ORANGE Plazivá rost..
41,80Kč
Bez daně: 37,32Kč
PERILA KŘOVITÁ             &..
41,80Kč
Bez daně: 37,32Kč